Kiralık Emlak Konusuna Bakış

kiralık emlak

Günümüzde insanlar yaşadıkları yere çok büyük önem vermektedir. Herkes yaşadığı yerin güzel olmasını, yaşadığı yerde rahat olmasını ister. Bunun için insanlar yaşadıkları hayatları boyunca çalışır, didinir ve güzel bir ev sahibi olmak isterler. İşte tam burda kiralık emlak ve satılık emlak terimleri devreye girer ve insanlara aradığı evi, yuvayı bulmaya temin etmeye çalışır.

Bugünkü makalemizde işlemek istediğim konu, insanların kiralık emlak arayışları olacak. Genellikle çoğu insan için emlak sahibi olmak hele hele ki, güzel bir daire sahibi olmak çok zordur. Özellikle hayatın bu kadar pahalı olduğu şimdiki zamanda, satılık ev için yüzbinlerce lira verebilmek çoğu insan için kolay olmamaktadır. İşte kiralık daireler tam da burada ev sahibi olamayan kişiler için bir can simidi durumundadır. Gelir seviyesi belli, çok yükseklerde olmayan insanların bir daire içinde yaşamaları genelde her ay kira vererek olmaktadır. Kiralık emlak arayan insanların genelde dikkat ettikleri en büyük unsur, aylık kira bedelidir. Bütçeye uygun bir daire bulduklarında genelde o daireyi kiralama yoluna gidilir. Tabi bunun dışında da çok fazla etken vardır bir daireyi kiralamak için. Kiralık emlak için başvuran kişiler eğer aileyse yaşayacakları evin kendileri için ideal büyüklükle ve güzellikte olmasını arzu ederler. Örneğin çok büyük istisnalar dışında 5 kişilik bir ailenin sırf fiyat uygun diye, kalkıp 70 m2 bir daireyi kiralamaları düşünülemez.

İnsanlar kendilerince bir fiyat standardı belirler ve bu standartlar kendilerine uyup uymayan kriterleri gözden geçirirler. En son aşamada optimum değerlendirme sonucu kendileri için en uygun kiralık emlak için karar verirler ve orayı kiralarlar. Evet bu makalemizde sizler için kiralık emlak ararken ve o emlağı kiralarken nelere dikkat edilir, en büyük etkenler nelerdir , onları gözler önüne getirmeye çalıştık. Bir sonraki emlak içerikli makalemizde görüşmek dileğiyle herkes mutlu günler dilerim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s